4.5 C
İstanbul
14 Ocak 2021 - Perşembe
Ana Sayfa Seo SEO Sıralamasını Etkileyebilecek Önemli Faktörler

SEO Sıralamasını Etkileyebilecek Önemli Faktörler

SEO sıralamasını etkileyen etkenler hakkında bilgi sahibi olmak, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesini ve yerini korumasını sağlamak için oldukça önemlidir. SEO sıralaması çalışmaları, sitenin arama motoru ile uyumlu hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede web sitesi arama motorunda üst sıralarda yer alabilmektedir.

SEO sıralamasında değişikliğe neden olabilecek birçok farklı etken bulunmaktadır. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarının temel amacı, kullanıcıların beklentilerini karşılamak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmektir. Bu kapsamda SEO sıralamanızı etkileyecek en önemli faktörler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • İçerik kalitesi
  • Site hızı
  • Güncellik
  • Güvenilirlik
  • Arıza süreleri

Web Sitesinde Sunulan İçeriklerin Kalitesi  

İçerik kalitesi, SEO sıralaması için yaptığınız çalışmalarda dikkate almanız gereken ilk noktadır. İçeriklerinizin kopya olması, kullanılan anahtar kelime ile uyuşmaması, içeriğin kullanıcıların aramalarına yanıt vermemesi ve daha pek çok etken Google sıralamanızı değiştirmektedir. Bu nedenle özgün ve kaliteli içerikler sunmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Web Sitesi Hızı

Web sayfası hızı, arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Arama motorları, kullanıcılara en iyi dijital deneyimi yaşatmak için en kaliteli sonuçları göstermeye çalışmaktadır. Bu nedenle site hızınızın düşük olması ve sitenize erişimin zor olması, arama motoru sıralamasında erişilebilir sitelerin altında yer almanıza neden olacaktır.

Web Sitesinin Güncelliği

Web sitesinin güncellenmesi, arama motorları için sitenin aktif olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle sitenizi hazırladıktan sonra olduğu gibi bırakmak yerine geliştirmeye devam etmeniz gerekmektedir. SEO çalışmalarını takip etmek, içerik sunmaya devam etmek gibi hamleler SEO sıralaması için önemli hamlelerdir.

Web Sitesinin Güvenilirliği

Güvenilir web sitesi, arama motorunda ilk sıralarda yer alabilmek için önemli olan bir diğer faktördür. Yalnızca kullanıcılar değil, kullanıcılara en iyi internet ortamını sunmak için çalışan arama motorları da güvenilir siteleri tercih etmektedir. Bu nedenle sitenizin güvenilirlik konusundaki itibarı, arama motoru sıralamanızda değişikliklere neden olabilmektedir. Günümüzde yalnızca e-ticaret siteleri değil, tüm web siteleri SSL sertifikası kullanarak güvenilir site imajı çizilmektedir.

Güvenilirlik kapsamında atmanız gereken bir diğer adım ise gizlilik politikası ve hizmet şartları gibi sayfalara sitenizde yer vermeyi unutmamaktır.

Web Sitesinin Arıza Süreleri

Web sitesinin kapalı kalma süresi, Google sıralamalarına etki etmektedir. Arama motorları sitenize ulaşırken devamlı sorun yaşadığında sitenizi kapalı olarak algılamaktadır. Bu durum ise SEO sıralaması noktasında sıkıntıya neden olmaktadır.

 

- Advertisment -

Popüler

301 Yönlendirme Nedir, Nasıl Yapılır?

301 yönlendirmenin yapılması sayfa ziyaretçilerinin bağlantılar arasında otomatik geçiş yapmalarını sağlayan bir sistem olarak bilinmektedir. 301 yönlendirme ile herhangi bir sayfaya yönlendirilmek istenen ziyaretçilerin...

Cisco Switch Temel Komutları

SW1# show version Switch’in konfigürasyonunu görmek için; SW1# show running-config veya kısaca SW1# sh run Switch’in tüm portlarının konfigürasyonunu görmek için; SW1# show interfaces status Switch’in bir portunun konfigürasyonunu görmek için; SW1#...

Game Factory Booster

Pandemiyle geçen neredeyse bir koca yılın ardından görüyoruz ki insanlar eğlence için mobil oyunlara yönelmeye devam ediyor. Dünya çapındaki trendler, tüm oyuncu türlerinde oyun süresi,...

Bilinmesi Gereken Linux Temel Komutları

Linux Komutları                                                                                          İşte temel linux komutları ve kullanımları: pwd komutu pwd komutunu hangi dizinde (klasörde) olduğunuzu bulmak için kullanın. Sonuç olarak, komut size...