5 C
İstanbul
14 Ocak 2021 - Perşembe
Ana Sayfa Seo SEO Stratejinizi, Coronavirus’e Göre Uyarladınız Mı?

SEO Stratejinizi, Coronavirus’e Göre Uyarladınız Mı?

Covid 19 sürecinde SEO stratejisi pandemi sürecinde e-ticarete olan talebin artmasıyla beraber daha da önem kazanmıştır. Doğru bir SEO stratejisi ile beraber e-ticaret alanındaki bazı firmaların internet sitelerine olan trafik akışının dört katına kadar çıktığı gözlemlenmiştir. Corona sebebiyle insanların temastan kaçınması fiziksel olarak gerçekleştirdikleri alışverişlerini dahi internet üzerinden gerçekleştirmelerine neden olmuştur.

Seo stratejisi önemini arttıran bir diğer önemli neden yine salgın döneminde insanların interneti olağan dönemlere kıyasla hem bilgi almak hem de vakit geçirmek amacıyla daha çok kullanmaya başlamalarıdır.

İnternet kullanımının arttığının ve insanların internette daha çok vakit geçirdiklerinin en önemli kanıtı ise Türk Telekom mobil uygulamasının kullanımının %64 oranında artmış olduğunu gösteren verilerdir.

SEO Çalışmasının Coronavirüs Sürecindeki Önemi Nedir?

SEO çalışmalarının coronavirüs dönemindeki önemi her ne kadar belirli kalıplara sığdırılmasa da doğru SEO stratejisi ve en önemli etkileri şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • SEO çalışması ile beraber çalışmanın yapılacağı alanla ilgili yapılan aramalarda site sahibinin sitesi üst sıralarda yer almakta ve aramayı gerçekleştiren kimselerin siteyi ziyaret etmesine neden olmaktadır.
  • SEO çalışması sonrasında site ziyaretçileri siteyi ziyaret etme amaçlarını elde ettiklerinde daha sonraki dönemlerde de sitenin sadık kullanıcıları olacaklardır.
  • SEO çalışmaları için ayrılan bütçe ile elde edilmek istenen amaç karşılaştırıldığında SEO çalışmasının site sahibine ya da sahiplerine uzun vadede daha faydalı olacağı göze çarpmaktadır. Yani SEO çalışmaları sadece pandemi sürecinde değil sonraki dönem için de önem arz etmektedir.

Coronavirüs Sürecinde Alınması Gereken SEO Tedbirleri Nelerdir?

Coronavirüs döneminde alınması gereken SEO tedbirleri yukarda sayılan temel hedeflerin elde edilmesi için uygulanması ve uyulması gereken tedbirlerdir. Pandemi sürecinde uyulması gereken ya da alınması gereken SEO tedbirleri ise şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Pandemi sürecinde SEO stratejisinin doğru bir şekilde belirlenmesi hayati önem arz etmektedir. Çünkü yanlış bir SEO stratejisinin uygulanması yeni site ziyaretçilerinin kazanılması amacının elde edilmesini engellediği gibi var olan site ziyaretçilerin kaybedilmesine de neden olabilmektedir.
  • SEO çalışması yapacak kimsenin kendi alanıyla ilgili çalışma yapması gerekmektedir. Kendi alanı dışında bir SEO çalışması sitenin ziyaretçi sayısını düşürecektir.
  • SEO çalışması yapacak sitenin pandemi sürecinin daha rahat geçmesini düşündüğü ürünlerini sunduğu ayrı bir hobi sayfası oluşturması ziyaretçi sayısını olumlu yönde etkileyecektir.

Coronavirüs Döneminde Alınabilecek Pazarlama Tedbirleri Nelerdir?

Corovirüs sürecinde alınabilecek pazarlama tedbirleri şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Müşterilerin müşteri hizmetleri ile bağlantısı devam etmeli, video konferanslar düzenlenmeli, kısa sürede yüksek performans alınabilecek içerikler üretilmeli, doğru SEO stratejisi
- Advertisment -

Popüler

301 Yönlendirme Nedir, Nasıl Yapılır?

301 yönlendirmenin yapılması sayfa ziyaretçilerinin bağlantılar arasında otomatik geçiş yapmalarını sağlayan bir sistem olarak bilinmektedir. 301 yönlendirme ile herhangi bir sayfaya yönlendirilmek istenen ziyaretçilerin...

Cisco Switch Temel Komutları

SW1# show version Switch’in konfigürasyonunu görmek için; SW1# show running-config veya kısaca SW1# sh run Switch’in tüm portlarının konfigürasyonunu görmek için; SW1# show interfaces status Switch’in bir portunun konfigürasyonunu görmek için; SW1#...

Game Factory Booster

Pandemiyle geçen neredeyse bir koca yılın ardından görüyoruz ki insanlar eğlence için mobil oyunlara yönelmeye devam ediyor. Dünya çapındaki trendler, tüm oyuncu türlerinde oyun süresi,...

Bilinmesi Gereken Linux Temel Komutları

Linux Komutları                                                                                          İşte temel linux komutları ve kullanımları: pwd komutu pwd komutunu hangi dizinde (klasörde) olduğunuzu bulmak için kullanın. Sonuç olarak, komut size...