15.4 C
İstanbul
25 Ekim 2020 - Pazar
Ana Sayfa Seo SEO Stratejinizi, Coronavirus’e Göre Uyarladınız Mı?

SEO Stratejinizi, Coronavirus’e Göre Uyarladınız Mı?

Covid 19 sürecinde SEO stratejisi pandemi sürecinde e-ticarete olan talebin artmasıyla beraber daha da önem kazanmıştır. Doğru bir SEO stratejisi ile beraber e-ticaret alanındaki bazı firmaların internet sitelerine olan trafik akışının dört katına kadar çıktığı gözlemlenmiştir. Corona sebebiyle insanların temastan kaçınması fiziksel olarak gerçekleştirdikleri alışverişlerini dahi internet üzerinden gerçekleştirmelerine neden olmuştur.

Seo stratejisi önemini arttıran bir diğer önemli neden yine salgın döneminde insanların interneti olağan dönemlere kıyasla hem bilgi almak hem de vakit geçirmek amacıyla daha çok kullanmaya başlamalarıdır.

İnternet kullanımının arttığının ve insanların internette daha çok vakit geçirdiklerinin en önemli kanıtı ise Türk Telekom mobil uygulamasının kullanımının %64 oranında artmış olduğunu gösteren verilerdir.

SEO Çalışmasının Coronavirüs Sürecindeki Önemi Nedir?

SEO çalışmalarının coronavirüs dönemindeki önemi her ne kadar belirli kalıplara sığdırılmasa da doğru SEO stratejisi ve en önemli etkileri şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • SEO çalışması ile beraber çalışmanın yapılacağı alanla ilgili yapılan aramalarda site sahibinin sitesi üst sıralarda yer almakta ve aramayı gerçekleştiren kimselerin siteyi ziyaret etmesine neden olmaktadır.
  • SEO çalışması sonrasında site ziyaretçileri siteyi ziyaret etme amaçlarını elde ettiklerinde daha sonraki dönemlerde de sitenin sadık kullanıcıları olacaklardır.
  • SEO çalışmaları için ayrılan bütçe ile elde edilmek istenen amaç karşılaştırıldığında SEO çalışmasının site sahibine ya da sahiplerine uzun vadede daha faydalı olacağı göze çarpmaktadır. Yani SEO çalışmaları sadece pandemi sürecinde değil sonraki dönem için de önem arz etmektedir.

Coronavirüs Sürecinde Alınması Gereken SEO Tedbirleri Nelerdir?

Coronavirüs döneminde alınması gereken SEO tedbirleri yukarda sayılan temel hedeflerin elde edilmesi için uygulanması ve uyulması gereken tedbirlerdir. Pandemi sürecinde uyulması gereken ya da alınması gereken SEO tedbirleri ise şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Pandemi sürecinde SEO stratejisinin doğru bir şekilde belirlenmesi hayati önem arz etmektedir. Çünkü yanlış bir SEO stratejisinin uygulanması yeni site ziyaretçilerinin kazanılması amacının elde edilmesini engellediği gibi var olan site ziyaretçilerin kaybedilmesine de neden olabilmektedir.
  • SEO çalışması yapacak kimsenin kendi alanıyla ilgili çalışma yapması gerekmektedir. Kendi alanı dışında bir SEO çalışması sitenin ziyaretçi sayısını düşürecektir.
  • SEO çalışması yapacak sitenin pandemi sürecinin daha rahat geçmesini düşündüğü ürünlerini sunduğu ayrı bir hobi sayfası oluşturması ziyaretçi sayısını olumlu yönde etkileyecektir.

Coronavirüs Döneminde Alınabilecek Pazarlama Tedbirleri Nelerdir?

Corovirüs sürecinde alınabilecek pazarlama tedbirleri şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Müşterilerin müşteri hizmetleri ile bağlantısı devam etmeli, video konferanslar düzenlenmeli, kısa sürede yüksek performans alınabilecek içerikler üretilmeli, doğru SEO stratejisi
- Advertisment -

Popüler

Google Trend Nedir?

Google Trend Nedir? Hangi Analizleri Gerçekleştiriyor? Google trend, yaptığı analizler hakkında detay verilirken, servisin, Google arama motoru üzerinde hedeflenen kelimelerin aranma hacmini gösteren bir sistem olduğuna,...

MSSQL ve MYSQL Nedir?

MSSQL ve MYSQL Nedir? MSSQLve MYSQL veri tabanları, tüm modern web platformlarında önemli bir işleve sahiptir. Kurumsal hosting hizmetleri almak isteyen firmalar veya bireysel müşterileri...

Domain Süresi Dolunca Başkası Kapabilir Mi? Bu Süre Ne Kadar?

Domain Süresi Dolunca Başkası Kapabilir Mi? Bu Süre Ne Kadar? Domain süresi dolunca başkasına geçmesi, sistem dahilinde mümkün olmaktadır. Fakat site sahipleri için bu durum...

Bulut Sunucu vs Dedicated Sunucu

Bulut Sunucu vs Dedicated Sunucu Cloud hosting ve dedicated hosting farklılıkları web dünyasında her zaman sık sık tartışılan konuların başında gelmektedir. Çünkü web projenizin altyapı ihtiyaçlarını...