4.5 C
İstanbul
14 Ocak 2021 - Perşembe
Ana Sayfa Seo Web Sitesinde SEO’nun Önemi

Web Sitesinde SEO’nun Önemi

Web sitesinde SEO’nun önemi ile ilgili bilgiler verilmeden önce SEO’nun tanımının yapılması konunun iyi bir şekilde öğrenilebilmesi için önem arz etmektedir. SEO, Search Engine Optimization kelimelerin kısaltılmışıdır. SEO’nun yapılacak en basit tanımı ise arama motorları tarafından özgün olmayan içeriklerin geriye doğru atılması işlemi olarak yapılabilmektedir. Yani SEO ile beraber özgün içeriklere sahip siteler ön plana çıkmakta, özgün olmayan sayfalar ise ya banlanmakta ya da geriye doğru itilmektedir.

Web sitesinde SEO, sitesi aramalarda üst sıralarda çıkmasını isteyen kimseler için önem arz eden en önemli konu başlıklarından bir tanesidir. Aramalarda üst tarafta çıkan sitelerin tıklanma sayısı arttığından ve internet sitelerinin temel amacı tık almak olduğundan SEO çalışması önem kazanmaktadır. SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlıkları şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • SEO çalışmasından anahtar kelimelerin kullanılması önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı anahtar kelimeler seçilirken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • SEO çalışmalarında sitenin internet hızı yükseltilmelidir.
  • Backlinkler alınmalı ve becklink alınacak siteler seçilirken güvenilir, kaliteli siteler seçilmelidir.
  • Sitenin sosyal medya hesapları aktif bir şekilde kullanılmalı ve diğer hesaplarla etkileşim halinde olmalıdır.
  • İnternet sitesinin mobil optimizasyonu gerçekleştirilmelidir.

SEO’da Anahtar Kelime Nasıl Seçilmelidir?

SEO’da anahtar seçimi aramalarda üstte çıkılması istenen sitede dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlıklarındandır. Web sitesinde SEO için Anahtar kelime seçilirken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Anahtar kelimeler seçilirken konu ile alakası olmayan anahtar kelimeler seçilmelidir.
  • Anahtar kelime seçilirken aramayı gerçekleştirilen kullanıcının niyeti de araştırılmalı, her ne kadar anahtar kelime olarak gözükse de bazı kelimeler tercih edilmemelidir.
  • Her içerik için bir anahtar kelime seçilmelidir.
  • İçerik için seçilen anahtar kelime içeriğin giriş, gelişme ve sonuç kısmında kullanılmalıdır.

Web Sitesinde Mobil Optimizasyon Neden Önemlidir?

Web sitesinde mobil optimizasyon SEO çalışmalarından beklenen sonucun elde edilebilmesi için yapılması gereken en önemli adımlardan bir tanesidir. İnternet kullanımları incelendiğinde Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yapılan aramaların büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlar aracılığı ile gerçekleştirildiği gözlemlenmiştir. Bu sebepten dolayı sitenin mobil uyumlu olması ziyaretçi sayısının artmasında büyük önem arz etmektedir.

Backlin Alma Nedir?

Backlink alma konu ile ilgisi olan kimseler tarafından en çok araştırılan konu başlıklarından bir tanesidir. Web sitesinde SEO için en önemli çalışmalardan bir tanesi olan backlink almanın kısaca tanımı şu şekilde yapılabilmektedir. Backlink alma başka bir internet sitesinde asıl internet sitesinin linkinin paylaşılmasıdır.

 

- Advertisment -

Popüler

301 Yönlendirme Nedir, Nasıl Yapılır?

301 yönlendirmenin yapılması sayfa ziyaretçilerinin bağlantılar arasında otomatik geçiş yapmalarını sağlayan bir sistem olarak bilinmektedir. 301 yönlendirme ile herhangi bir sayfaya yönlendirilmek istenen ziyaretçilerin...

Cisco Switch Temel Komutları

SW1# show version Switch’in konfigürasyonunu görmek için; SW1# show running-config veya kısaca SW1# sh run Switch’in tüm portlarının konfigürasyonunu görmek için; SW1# show interfaces status Switch’in bir portunun konfigürasyonunu görmek için; SW1#...

Game Factory Booster

Pandemiyle geçen neredeyse bir koca yılın ardından görüyoruz ki insanlar eğlence için mobil oyunlara yönelmeye devam ediyor. Dünya çapındaki trendler, tüm oyuncu türlerinde oyun süresi,...

Bilinmesi Gereken Linux Temel Komutları

Linux Komutları                                                                                          İşte temel linux komutları ve kullanımları: pwd komutu pwd komutunu hangi dizinde (klasörde) olduğunuzu bulmak için kullanın. Sonuç olarak, komut size...