17.4 C
İstanbul
25 Ekim 2020 - Pazar
Ana Sayfa Seo Web Sitesinde SEO’nun Önemi

Web Sitesinde SEO’nun Önemi

Web sitesinde SEO’nun önemi ile ilgili bilgiler verilmeden önce SEO’nun tanımının yapılması konunun iyi bir şekilde öğrenilebilmesi için önem arz etmektedir. SEO, Search Engine Optimization kelimelerin kısaltılmışıdır. SEO’nun yapılacak en basit tanımı ise arama motorları tarafından özgün olmayan içeriklerin geriye doğru atılması işlemi olarak yapılabilmektedir. Yani SEO ile beraber özgün içeriklere sahip siteler ön plana çıkmakta, özgün olmayan sayfalar ise ya banlanmakta ya da geriye doğru itilmektedir.

Web sitesinde SEO, sitesi aramalarda üst sıralarda çıkmasını isteyen kimseler için önem arz eden en önemli konu başlıklarından bir tanesidir. Aramalarda üst tarafta çıkan sitelerin tıklanma sayısı arttığından ve internet sitelerinin temel amacı tık almak olduğundan SEO çalışması önem kazanmaktadır. SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlıkları şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • SEO çalışmasından anahtar kelimelerin kullanılması önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı anahtar kelimeler seçilirken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • SEO çalışmalarında sitenin internet hızı yükseltilmelidir.
  • Backlinkler alınmalı ve becklink alınacak siteler seçilirken güvenilir, kaliteli siteler seçilmelidir.
  • Sitenin sosyal medya hesapları aktif bir şekilde kullanılmalı ve diğer hesaplarla etkileşim halinde olmalıdır.
  • İnternet sitesinin mobil optimizasyonu gerçekleştirilmelidir.

SEO’da Anahtar Kelime Nasıl Seçilmelidir?

SEO’da anahtar seçimi aramalarda üstte çıkılması istenen sitede dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlıklarındandır. Web sitesinde SEO için Anahtar kelime seçilirken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde özetlenebilmektedir:

  • Anahtar kelimeler seçilirken konu ile alakası olmayan anahtar kelimeler seçilmelidir.
  • Anahtar kelime seçilirken aramayı gerçekleştirilen kullanıcının niyeti de araştırılmalı, her ne kadar anahtar kelime olarak gözükse de bazı kelimeler tercih edilmemelidir.
  • Her içerik için bir anahtar kelime seçilmelidir.
  • İçerik için seçilen anahtar kelime içeriğin giriş, gelişme ve sonuç kısmında kullanılmalıdır.

Web Sitesinde Mobil Optimizasyon Neden Önemlidir?

Web sitesinde mobil optimizasyon SEO çalışmalarından beklenen sonucun elde edilebilmesi için yapılması gereken en önemli adımlardan bir tanesidir. İnternet kullanımları incelendiğinde Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yapılan aramaların büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlar aracılığı ile gerçekleştirildiği gözlemlenmiştir. Bu sebepten dolayı sitenin mobil uyumlu olması ziyaretçi sayısının artmasında büyük önem arz etmektedir.

Backlin Alma Nedir?

Backlink alma konu ile ilgisi olan kimseler tarafından en çok araştırılan konu başlıklarından bir tanesidir. Web sitesinde SEO için en önemli çalışmalardan bir tanesi olan backlink almanın kısaca tanımı şu şekilde yapılabilmektedir. Backlink alma başka bir internet sitesinde asıl internet sitesinin linkinin paylaşılmasıdır.

 

- Advertisment -

Popüler

Google Trend Nedir?

Google Trend Nedir? Hangi Analizleri Gerçekleştiriyor? Google trend, yaptığı analizler hakkında detay verilirken, servisin, Google arama motoru üzerinde hedeflenen kelimelerin aranma hacmini gösteren bir sistem olduğuna,...

MSSQL ve MYSQL Nedir?

MSSQL ve MYSQL Nedir? MSSQLve MYSQL veri tabanları, tüm modern web platformlarında önemli bir işleve sahiptir. Kurumsal hosting hizmetleri almak isteyen firmalar veya bireysel müşterileri...

Domain Süresi Dolunca Başkası Kapabilir Mi? Bu Süre Ne Kadar?

Domain Süresi Dolunca Başkası Kapabilir Mi? Bu Süre Ne Kadar? Domain süresi dolunca başkasına geçmesi, sistem dahilinde mümkün olmaktadır. Fakat site sahipleri için bu durum...

Bulut Sunucu vs Dedicated Sunucu

Bulut Sunucu vs Dedicated Sunucu Cloud hosting ve dedicated hosting farklılıkları web dünyasında her zaman sık sık tartışılan konuların başında gelmektedir. Çünkü web projenizin altyapı ihtiyaçlarını...